Во Македонија коронавирусот однесе 500 животи


Бројот на заразени како последица на лудите журки по охридските плажи се искачи на 15, потврдуваат за Канал 5 од Центарот за јавно здравје. Оттаму велат дека ...
| | веќе видена | слични

Оттаму велат дека од околу педесетина нови случаи во изминатите два дена, 15 информирале дека биле во Охрид. Се работи за тинејџери и млади лица на околу 20 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 52 нови заразени со коронавирус во Скопје изминатите два дена, 15 пријавиле дека биле во Охрид, но велат дека не знаат каде се заразиле. Александар ...
| | веќе видена | слични

Средношколци и млади на 20-тина години се меѓу новозаразените во вкупниот број за Скопје од вчера и завчера, а кои со симптоми на корона вирусот се вратиле од ...
| | веќе видена | слични

Туристите, посебно младите кои ги преплавуваат охридските плажи и угостителски објекти се однесуваат како воопшто да нема пандемија на корона вирус. Иако веќе ...
| | веќе видена | слични

Се бројат контактите на тројцата позитивни на коронавирусот кои присуствувале на лудата забава во кампот Градиште во Охрид. Од Центарот за јавно здравје велат ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. август 2020 (ИНПРЕС) – На Инфективното одделение во охридската Општа болница моментално се хоспитализирани осум пациенти позитивни на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 314 | | | веќе видена

Советот на амбасадори на Република Северна Македонија го смета за целосно неприфатлив и штетен за добрососедските односи текстот на објаснувачкиот меморандум ...
сите 243 | | | веќе видена

Децата да се вратат во училиштата и наставата да започне со физичко присуство на учениците, ова е ставот на дел од родителите што ги анкетираше ТВ 24, по ...
сите 383 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија коронавирусот однесе 500 животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: