Заев одмараше во Струмица и на неколку други локации, велат од СДСМ, од утре ги почнува преговорите за влада


Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со Али Ахмети имавме едночасовна средба минатата недела во Собранието. На таа средба господинот Ахмети ме информираше дека ќе отпочне преговори за формирање ...
| | веќе видена | слични

За формирање нова влада ќе преговарам со партијата која победила во македонскиот блок, ми рече Али Ахмети на минатонеделната едночасовна средба во Собранието. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и на денешната прес-конференција рече дека на разговорот со Али Ахмети што минатата недела се водеше во Собранието не ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска рече дека зад повисоката цена на струјата стојат интересите на семејството Заев. – Со тоа ќе се позанимавеме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За да не поскапи цената на електричната енергија потребно е само да се намали маржата на универзалниот снабдувач која изнесува 11,5 отсто, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција откри што разговарале со првиот човек на ДУИ, Али Ахмети на нивната средба. „Со ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и на денешната прес-конференција тврдеше дека на последните парламентарни избори легитимен победник кој треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Покрај другите изненадувања на кои јавноста сведочење вчера по Седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, една интересна нова личност влегува во еден од ...
сите 95 | | | веќе видена

Врховниот суд на Република Македонија уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор за ...
сите 142 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 140 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 119 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Само што почна, прекината седницата на која треба да бидат избрани новите заменици министри. Пред нејзиниот почеток, оставка од пратеничката функција си ...
сите 163 | | | веќе видена

Лицата со оштетувања на видот бараат од државата да не им го одзема училиштето во населбата Кисела Вода каде во изминатите 66 години генерации деца учат се ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев одмараше во Струмица и на неколку други локации, велат од СДСМ, од утре ги почнува преговорите за влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: