Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД


Грег Попович веќе неколку пати излезе во јавноста зборувајќи против расизмот во САД како и против полициската бруталност. Тренерот на Сан Антонио сега истото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбициозниот менаџер Александар е роден во сиромашно предградие како деветто дете, од татко рудар и болежлива неука мајка, која во финансиска смисла не можела ...
| | веќе видена | слични

„Соло режијата“ понекогаш е подобра опција од забава за двајца? Мастурбацијата како активност главно им се припишува на припадниците на посилниот пол, но ...
| | веќе видена | слични

Тој повеќе не сака секс со пријателкiте на неговата девојка, па затоа го прашува за совет психотерапевтot Деидре. Мојата девојка сака секс мене само ако може ...
| | веќе видена | слични

Пикањето на носот во туѓите работи одамна им е омиленото хоби на Србите. Како непишано правило е на секое поголемо собирање некој да добие интимно прашање кое ...
| | веќе видена | слични

Приказни од градот Никогаш не е доцна. Звучи клише, но со оваа наша, локална, топла, храбра и искрена приказна на 60-годишната Светлана Грујовска од Скопје, ќе ...
| | веќе видена | слични

Се чувствува заглавено, затоа бара совет од психотерапевтот Деидре. Имам одличен, таен секс со мојата поранешна девојка. Не знам дали треба да останам со ...
| | веќе видена | слични

Џузепе Патерно сонувал да добие универзитетска диплома уште кога бил дете, додека растел во Сицилија во 30-тите години на 20 век. Но, сиромаштијата, војната и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Северна Македонија е подготвена да се вклучи во конструктивен дијалог со Бугарија, за да обезбеди целосна имплементација на Договорот за добрососедство и ...
сите 124 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 122 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 150 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжи со барањето за одговорност и оставки поради пожарот во модуларната болница во Тетово, а од Владата повикуваат трагедијата да ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: