Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД


Грег Попович веќе неколку пати излезе во јавноста зборувајќи против расизмот во САД како и против полициската бруталност. Тренерот на Сан Антонио сега истото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбициозниот менаџер Александар е роден во сиромашно предградие како деветто дете, од татко рудар и болежлива неука мајка, која во финансиска смисла не можела ...
| | веќе видена | слични

„Соло режијата“ понекогаш е подобра опција од забава за двајца? Мастурбацијата како активност главно им се припишува на припадниците на посилниот пол, но ...
| | веќе видена | слични

Тој повеќе не сака секс со пријателкiте на неговата девојка, па затоа го прашува за совет психотерапевтot Деидре. Мојата девојка сака секс мене само ако може ...
| | веќе видена | слични

Пикањето на носот во туѓите работи одамна им е омиленото хоби на Србите. Како непишано правило е на секое поголемо собирање некој да добие интимно прашање кое ...
| | веќе видена | слични

Приказни од градот Никогаш не е доцна. Звучи клише, но со оваа наша, локална, топла, храбра и искрена приказна на 60-годишната Светлана Грујовска од Скопје, ќе ...
| | веќе видена | слични

Се чувствува заглавено, затоа бара совет од психотерапевтот Деидре. Имам одличен, таен секс со мојата поранешна девојка. Не знам дали треба да останам со ...
| | веќе видена | слични

Џузепе Патерно сонувал да добие универзитетска диплома уште кога бил дете, додека растел во Сицилија во 30-тите години на 20 век. Но, сиромаштијата, војната и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 101 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 172 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: