До кој степен ќе се искачи живата во термометарот денеска?


7 копии

Од утре следува период кога во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а во попладневните на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и ...
| | веќе видена | слични
29 копии
2 копии

Охрид, 11. август 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 8, а ...
| | веќе видена | слични
10 копии
8 копии

Охрид, 10. август 2020 (ИНПРЕС) – Нивото на Охридското Езеро падна под просекот за овој месец. Според денешните мерења на Управата за хидрометеоролошки работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До кој степен ќе се искачи живата во термометарот денеска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: