Реафирмирани вредностите на двата Илиндена

4 копии

Поранешниот градоначалник на Аеродром и член на ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, поднесе тужба за клевета против портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска поднесов тужба за клевета против портпаролот на Христијан Мицкоски, Наум Стоилковски, кој е финансиран од партијата да шири лаги во интерес на неговиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја докаже клеветата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По поднесената тужба на екс-градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски за клевета поради серија навредливи статуси од страна на Наум Стоилковски, портпаролот ...
| | веќе видена | слични

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на Фејсбук одговори на тужбата од Ивица Коневски со порака дека сега ќе треба да ја докажува клеветата, бидејќи тоа ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски на тој начин посегна по моја лична дискредитација, а тоа ја покажува единствено неговата немоќ да се соочи со конструктивните критики кои му ги упатив ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Eкс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски денеска соопшти дека поднел тужба за клевета против портпаролот на Христијан Мицкоски, Наум Стоилковски. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реафирмирани вредностите на двата Илиндена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: