ЛУКАРЕВСКА: Премиерот ќе реши дали ќе останам директорка на УЈП или ќе бидам пратеник

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
| | веќе видена | слични

Кривично може да да одговараат сопственици на 344 фирми за злоупотребата на државните пари за исплата на минималец за работниците. Од Генералниот секретаријат ...
| | веќе видена | слични

Сопственици на 344 фирми може кривично да одговараат за злоупотребата на државните пари за исплата на минималец за работниците, а 243 газди ги исплатија ...
| | веќе видена | слични

Владата побара кривична одговорност за половина од газдите кои зеле државна помош, без да им исплатат денар на вработените. Останатите, исплашени од високите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дури 243 газди се спасија од кривична одговорност, а 344 може кривично да одговараат за злоупотребата на државните пари за исплата на минималец за работниците. ...
| | веќе видена | слични

Владата денес треба да поднесе барање до Основното јавно обвинителство, кривично да одговараат работодавачите што зеле државна помош, а не им исплатиле плати ...
| | веќе видена | слични

Денеска Владата ќе поднесе барање до Основното јавно обвинителство кривично да одговараат работодавачите кои зеле државна помош, а не им исплатиле плати на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истече последната шанса за работодавачите да се спасат од кривични пријави, кои затаија држава помош и не ги исплатија парите на работниците. Новата ажурирана ...
| | веќе видена | слични

Нови економски мерки за помош на стопанството сега, а на текстилните компании посебно во месеците септември и октомври бараат работодавачите. Намалениот обем ...
| | веќе видена | слични

Организацијата на работодaвачи бара брзо формирање на Влада, со цел да се донесат нов сет антикризни мерки. Претседателот на Организација на работодавачи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 110 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција изјави дека иако во моментов вкупниот капацитет на болниците е во сосема добра ...
сите 197 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 107 | | | веќе видена

Во текст во кој се укажува дека Бугарија и става рампа на Македонија за влез во ЕУ и се потенцира барањето Македонците да се откажат од својот идентитет ако ...
сите 190 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛУКАРЕВСКА: Премиерот ќе реши дали ќе останам директорка на УЈП или ќе бидам пратеник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: