Светската економија во хаос, рекорден пад во ЕУ и САД

9 копии

Владите ширум светот се обидуваат да преземат акција за да им помогнат на компаниите кои се силно погодени од пандемијата на коронавирусот. Сепак, светската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економијата на САД во јули создала 1,8 милиони работни места, што е назадување по мајските и јунските показатели и сведочи за тоа дека обновената пандемија го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Се очекува швајцарската економија да претрпи помалку удари од пандемијата на коронавирусот од другите европски земји, објави „Reuters“, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пропаѓањето на Еуростандард банката е настан кој што потсетува на оние од 90-тите години. Најцрните години за македонската економија. Слушнавме и за немил ...
сите 278 | | | веќе видена

Уште еден заболен од Ковид-19 е регистриран вчера во Делчево. Од Здравствениот дом во Делчево информираа дека пациентот е згрижен во Штипската клиничка ...
сите 514 | | | веќе видена

И да не одат во школо средношколците ќе се дружат, пишува во својот пост на ФБ, д-р Нико Беќаровски, директор на Клиниката за токсикологија, напоменувајќи дека ...
сите 553 | | | веќе видена

Течат роковите од 20 дена за формирање влада, откако шефот на државата Стево Пендаровски вчера му го довери мандатот на лидерот на СДСМ и Коалицијата „Можеме“ ...
сите 203 | | | веќе видена

Злоупотреби на овој протокол досега немало, уверуваат граничните службеници. Како што објаснуваат, во изјавата се наведува времето кога патниците влегле во ...
сите 152 | | | веќе видена

Двајца жители на Порој се полесно повредени во сообраќајната незгода кога во нивното патничко возило марка „цитроен“ удрил воз кој се движел на релација ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светската економија во хаос, рекорден пад во ЕУ и САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: