Синдикатите и здруженијата бараат итно повлекување на одлуката за поскапување на струјата


Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата.Зад барањето стојат Синдикат на ...
| | веќе видена | слични

Споредувањето на цената на струјата со просечната плата е некоректно, велат од МЕПСО. Такви споредби се погрешни и водат кон погрешни заклучоци кои немаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ се грижи само за личниот профит, додека државниот имот тоне. Граѓаните плаќаат поскапа струја затоа што СДСМ е расипничка влада, велат од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

АД МЕПСО со цел објективно и целосно информирање на јавноста, во врска со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика за утврдување на тарифите на ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски гостуваше во Вестите на 24 ТВ уште еднаш образложи дека по либерализацијата на пазарот на електрична енергија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски гостуваше во Вестите на 24 ТВ и ги образложи околностите што се однесуваат на уделот на Државните електрани на ...
| | веќе видена | слични

Бранимир Јовановиќ, поранешен советник во министерството за финансии предупредува дека поскапувањето на струја е директен удар врз 755.000 сиромашни граѓани, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните се против покачувањето на цената на струјата. Тоа е огромен удар врз нивниот џеб и домашен буџет, во услови на пандемија, кога голем број ги загубија ...
| | веќе видена | слични

АД МЕПСО е оператор на националниот електроенергетски систем чија дејност е непрекинато и доверливо снабдување на сите потрошувачи со квалитетна електрична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 340 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација немаше вистински подоготовки за мундијалот во Египет и тоа најдобро се виде на првиот натпревар на Светското првенство, ...
сите 330 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 191 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 99 | | | веќе видена

СЕ ВРАЌА СТАРОТО РАБОТНО ВРЕМЕ ЗА КАФУЛИЊАТА Единствено нешто што ќе се случи во однос на рестриктивните мерки е тоа што сигурно на 21 јануари, односно ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикатите и здруженијата бараат итно повлекување на одлуката за поскапување на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: