Правната држава на отстрел

7 копии

Споровите во регионот на Западниот Балкан, вклучително и оној меѓу С. Македонија и Бугарија, што би можеле да влијаат на членството во ЕУ, треба да бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изминатиот период двете најголеми партии имаат серија на средби со високи претставници во земјава, што според поранешниот амбасадор Нано Ружин е доказ дека ...
| | веќе видена | слични

По 18 месеци од прекинот на дијалогот меѓу официјален Белград и Приштина, разговорите се обновени на 16 јули 2020 година. Покрај продолжување на дијалогот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
14 копии

Американците не кријат каква влада сакаат да видат во земјава. Според нив, с ега е период на преговарање за формирање коалиција, што е природен процес во ...
| | веќе видена | слични

Заедничко справување со Ковид-19 и проширувањето со подготовката на рамката за пристапни преговори со Македонија се врвните приоритетите на германското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес конференција изјави дека партијата размислува да поднесе уставна иницијатива во однос на врачувањето на ...
сите 851 | | | веќе видена

Македонската банкарска асоцијација во соработка со институциите нејзините членки ги превземаат сите потребни активности за да им излезат во пресрет на ...
сите 274 | | | веќе видена

Неделниот билтен на Центарот за јавно здравје во Охрид, што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 515 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 181 | | | веќе видена

Во повеќе македонски градови синоќа се одржаа пpoтecти против покачувањето на сметките за стpyjа. Протестите најмасовни беа во Тетово, каде илјадници граѓани ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правната држава на отстрел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: