Сончево и топло со мала облачност, температурата до 36 степени

15 копии
6 копии
6 копии

Температурата на воздухот просечно во јули во земјава се движела од 24,5 до 34,7 степени, а максималната измерена е на 31 јули во Гевгелија од 41,7 Целзиусови ...
| | веќе видена | слични

Врнежите во јули биле за шест проценти помали од просечното ниво на држава, а времето било близу над просечно топло во државата. Според информацијата на УХМР, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Поради постабилната епидемиолошка состојба во Србија, од денес во сила се нови мерки, од кои повеќето се однесуваат на угостителските објекти, продавниците за ...
сите 232 | | | веќе видена

Властите во Индија денеска повторно го отворија познатиот храм Таџ Махал и повеќе други знаменитости, за посета. Тоа, откако бројот новозаразени со ...
сите 466 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 81 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и топло со мала облачност, температурата до 36 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: