Силен земјотрес крај брегот на Вануату


Не се знае дали има повредени или настрадани лица.Земјотрес со јачина од 5,1 степени ја погоди американската сојузна држава Северна Каролина, соопштил ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
повеќе

Останато

Се санираат состојбите во рудниците во РЕК Битола по елементарната непогода и поплавите кои се случија на откопните полиња за јаглен предизвикани од обилните ...
сите 309 | | | веќе видена

Праксата на (нај)високите државни функционери да го избегнуваат името на македонската држава и наместо него да велат „нашата земја“, што дојде до израз и при ...
сите 42 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силен земјотрес крај брегот на Вануату

Од:
До кого (е-маил):
Порака: