Во екот на сезоната во Црна Гора има 92 проценти помалку туристи

4 копии

Во Црна Гора во екот на сезоната престојуваат малку повеќе од 15.000 туристи што е за 92 проценти помалку во однос на истиот период минатата година, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
13 копии

За 25 години природниот прираст во земјава се намалил од 15736, на минус 601 лице, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Во 1994 година се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
11 копии

Последиците од корона кризата, очекувано, се одразија негативно и врз трговската размена меѓу нашата земја и странство. Државниот завод за статистика (ДЗС) ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Цените на угостителските услуги за периодот јануари ‒ јули годинава, во однос на истиот период од минатата година, се зголемени за 0,4 проценти, а за тој износ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ново видео се појави од Бејрут на Интернет од моментот на катастрофалната експлозија во пристаништето минатата недела.Најпрво се гледа дебел час во далечина и ...
сите 259 | | | веќе видена

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, во денешното интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека со покачувањето на цената ...
сите 271 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во екот на сезоната во Црна Гора има 92 проценти помалку туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: