Богатите Американци масовно купуваат пасоши од други земји

2 копии

Со генерации, американскиот пасош им гарантираше на сопствениците непрекинато слободно патување во многу земји низ целиот свет, но пандемијата на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Следниот пат кога ќе бидат принудени да поминат некое време во карантин, богаташите сакаат да имаат план за бегство на оддалечени и сончеви плажи во земји кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Луѓето во Германија во голема мерка одобруваат повлекување на 12.000 американски војници од земјата, според студијата цитирана од ДПА. Според анкетата ...
| | веќе видена | слични

Најмалку половина од германските, британските и француските туристи попрво би се откажале од патување, одошто да мора да останат во самоизолација по враќање во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анкетата била спроведена од компанијата за истражување на јавното мислење YouGov од 13-23 јули. Податоците од истражувањето покажуваат дека две третини од ...
| | веќе видена | слични

Најмалку половина од германските, британските и француските туристи попрво би го откажале патувањето отколку да мора да одат во самоизолација по враќањето во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според податоците обезбедени од Банката (со состојба на 10 јули, 2020 година), вкупниот износ на депозитите на физички лица кои ќе бидат обесштетени од страна ...
сите 144 | | | веќе видена

Во повеќе македонски градови синоќа се одржаа пpoтecти против покачувањето на сметките за стpyjа. Протестите најмасовни беа во Тетово, каде илјадници граѓани ...
сите 249 | | | веќе видена

Народната банка соопшти дека во врска со, како што наведува, невистините и клеветите изнесени од страна на сопствениците на „Еуростандард банка“ АД Скопје, во ...
сите 249 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 181 | | | веќе видена

Андреа Пирло на изненадување на многумина е избран за нов тренер на Јувентус откако Маурицио Сари доби отказ. ЗА Пирло ова е прв тренерски ангажман и Јувентус ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богатите Американци масовно купуваат пасоши од други земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: