Скандал со државна помош: Фирмата што зела најмногу пари помош од државата работи на изградбата на автопатот Кичево-Охрид


Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
| | веќе видена | слични

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
| | веќе видена | слични

Денеска е последниот рок фирмите кои ја затаија државна помош за да ги исплатат субвенционираните плати на своите вработени. Од вкупно 570, обврската за ...
| | веќе видена | слични

Списокот на компании кои не ја исплатиле поддршката кон вработените која им беше дадена поради коронакризата првично изнесуваше 708, но откако тие беа јавно ...
| | веќе видена | слични

На работодавачите кои ја затаија државната помош и не ги исплатија парите на работниците Владата им дава шанса до денеска да им ги исплатат парите на своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 160 работодавачи од вкупно 551 кои ја затаија државната помош и не ги исплатија парите на работниците ќе се спасат од кривична одговорност. Спортивно на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 7. август 2020 (ИНПРЕС) – Околу 160 работодавачи од вкупно 551 кои ја затаија државната помош и не ги исплатија парите на работниците ќе се спасат од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Платата за извршената работа е основното право на работникот, а државата треба да го штити и да се грижи тој навреме да ја добие, бидејќи тој е послаба страна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ќе им прогледа низ прсти на најмалку 160 газди кои парите од државата за исплата на минималец за работниците прво си ги ставија во џеб, па ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 322 | | | веќе видена

Легализација на дивоградби - помош за сиромашните или амнестија за урбаниот криминал Пендаровски стави вето на законот - се коси со Уставот. Дали власта ќе ...
сите 283 | | | веќе видена

Британската Влада денеска оцени дека Израел мора да има сигурност дека израелските воени активности против Хамас се „пропорционални” и изрази длабока ...
сите 413 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата со часови собираше чаури и траги во скопски Бутел, по бруталното убиство на Камер Идризи . Засега од МВР не даваат информации дали се знае кој го ...
сите 56 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 58 | | | веќе видена

Хасан Абу Харбид, командант на северната дивизија на палестинското движењето Исламски џихад, е убиен во денешниот израелски воздушен напад, потврдено е од ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандал со државна помош: Фирмата што зела најмногу пари помош од државата работи на изградбата на автопатот Кичево-Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: