Имобиле стана третиот Италијанец кој ја освоил Златната копачка на Европа

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синот на фудбалската легенда Диего Марадона ја коментираше дебатата околу тоа дали аргентинската sвезда Лионел Меси е подобар фудбалер од неговиот татко, ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски е на добар пат да ја урне апсолутната доминација на Лионел Меси и на Кристијано Роналдо, кои 11 сезони по ред се менуваат како најдобри ...
| | веќе видена | слични

Уште еден доказ дека нашиот репрезентативец е во одлична голгетерска форма на клупски план во редовите на АЕК Ларнака. Иван Тричковски како што вели ...
| | веќе видена | слични

Да, точно е дека Чиро Имобиле (36) и Роберт Левандовски (34) се први стрелци во Европа за сезоната 2019/2020, тука ги сметаме само првенствените мечеви. Тие се ...
| | веќе видена | слични

Оскар Ругери надалеку е познат во Аргентина како еден од најдобрите дефанзивци кои некогаш се појавиле во оваа земја, не само поради тоа што беше дел од ...
| | веќе видена | слични

„Франс Фудбал“ веќе објави дека нема да има анкета за да се утврди освојувачот на „Златната топка“ за 2020 година, но сепак списанието ќе организира уште една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имобиле стана третиот Италијанец кој ја освоил Златната копачка на Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: