Во Кичево три новозаразени и седум оздравени, едно лице ја загуби битката со коронавирусот


Во Кичево денеска има три нови лица заразени со Ковид-19 и седум лица кои се оздравени, а едно лице почина. Според податоците од Министерството за здраство во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последните 24 часа се направени 1.543 тестирања, а регистрирани се 113 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-35, Куманово-12, Штип-23, Прилеп-1, Тетово-5, ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка Ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11.399, бројката на оздравени пациенти е 7.480, на починати е 517, ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се шест пациенти. Вкупно се хоспитализирани 83 пациенти од кои на кислородна поддршка се 49 пациенти, а ...
| | веќе видена | слични

Починати се шест пациенти, три од Скопје (64 г., 22г. и 83г.), еден од Куманово (72 г.), еден од Струга (48 г.) и еден од Охрид (75 г.). Пет пациенти се ...
| | веќе видена | слични

Петмина пациенти и тројца вработени во Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ во Скопје се позитивни на ковид 19, ...
| | веќе видена | слични

Позитивни на ковид-19 се двајца пациенти и тројца вработени во Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ во Скопје, потврди ...
| | веќе видена | слични

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кичево три новозаразени и седум оздравени, едно лице ја загуби битката со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: