Фаучи: Се сомневам во руската и кинеската вакцина


5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека вакцината против коронавирус САД може да имаат уште пред ноемвриските избори. Одговарајќи на прашање ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Рускиот фонд за директни инвестиции (РДИФ), Кирил Дмитријев, вели: „Постигнавме добри резултати. Тој лек веќе се користи во 15 земји “. Практично ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека е можно САД да имаат вакцина против Ковид 19 пред претседателските избори во ноември. Очекувањата на Трамп се ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Националниот институт за алергија и заразни болести на САД Ентони Фаучи, рече дека светот никогаш нема да може да се ослободи од новиот ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Ројтерс, тој рече дека комбинацијата од вакцина и почитување на јавните здравствени мерки, ќе овозможи пандемијата да се надмине Директорот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една третина од населението не може теоретски да добие коронавирус. Оваа оптимистичка проценка на светските истражувачи би можела да донесе нова надеж на сите, ...
| | веќе видена | слични

Тоа што во земјава се појави и третиот пациент што е заразен со коронавирусот по вторпат, откако еднаш се негативизирал, ја наметнува дилемата дали вакцината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Апсолутно не е точна информацијата дека Лазар Еленовски ќе биде премиер. Ова го изјави вицепремиерот во заминување од ДУИ, и портпарол на партијата, Бујар ...
сите 453 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 275 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фаучи: Се сомневам во руската и кинеската вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: