СДСМ СЕ ФАЛИ: Договорот со Бугарија денес е инспирација за соработка и добрососедство во регионот но и пошироко!

Пред три години, Владата предводена од СДСМ водејќи се од државните и национални интереси, покажа храброст и решителност во решавањето на отворените прашања со ...
| | веќе видена | слични

Една средба во Будимпешта во 1970 година меѓу тогашниот бугарски лидер Тодор Живков и Киро Глигоров, подоцна прв претседател на самостојна Македонија, можела и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Пред три години, Република Бугарија и Република Македонија отворија нова страница во нивните односи. Потпишувањето на Договорот за пријателство, добрососедство ...
| | веќе видена | слични

Потпишувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка на 1 август 2017 година ќе остане едно од најважните настани во современоста на нашиот ...
| | веќе видена | слични

1-ви август 2017-та година. Три години подоцна по потпишувањето на Договорот за добрососедство, Бугарија молчи за преговарачката рамка, порачувајќи дека е ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева упати порака по повод тригодишнината од потпишувањето од Договорот за пријателство меѓу Македонија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ СЕ ФАЛИ: Договорот со Бугарија денес е инспирација за соработка и добрососедство во регионот но и пошироко!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: