Полицаец пукал во воздух за да ги смири коњаниците од Скопје кои се тепале со крушевчанец

2 копии

Петмина лисичани кои биле дел од коњаница се степале со крушевчанец на Гумење, а полициски службеник предупредувачки пукал во воздух за да ја прекине ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Настанатата тепачка, ноќеска во Крушево на местото викано Гумење предизвика остри реакции од јавноста и општина Крушево. Во демант на информациите кои ги ...
| | веќе видена | слични

Во врска со синоќешниот инцидент на Гумење во Крушево, Здружението Илинденски Коњички марш од Горно Лисиче најостро ги осудува лагите и клеветите кои беа ...
| | веќе видена | слични

Полицаец пукал во воздух за да ги смири коњаниците од Скопско Лисиче кои ноќеска се тепале со крушевчанец, Во Крушево на Гумење потврдуваат од полицијата. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали Рашела Мизрахи со нејзините приврзаници, дел од коњаницата синоќа во Крушево дивееле и стварале немир врз мирољубивото население во Крушево? И покрај тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 255 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицаец пукал во воздух за да ги смири коњаниците од Скопје кои се тепале со крушевчанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: