Илинден 2020-та: Спасовски, Османи и Ангеловска ќе положат цвеќе пред споменикот на Слободата во Скопје


По повод државниот празник, Ден на Републиката – 2 Август Илинден 2020, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски ќе се обрати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
| | веќе видена | слични

Овогодинешната прослава на најголемиот македонски празник- Илинден, помина во поскромна атмосфера, за разлика од традиционалните минатогодишни помасовни ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски од Пелинце денеска побара правда, слобода и достоинствен живот за граѓаните, за да не ја напуштаат државата за подобра. „Нашата ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата целосно ги промени плановите, но и начинот на чествување на Илинден во Крушево. Делегацијата која требаше да биде предводена од спикерот на ...
| | веќе видена | слични

Што е можно побрзо конституирање на Парламентот и изгласување на нова Влада. Првата задача на Владата треба да биде справување со економските и здравствените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 258 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илинден 2020-та: Спасовски, Османи и Ангеловска ќе положат цвеќе пред споменикот на Слободата во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: