Играа две финалиња на КЕШ против Реал Мадрид, а се враќаат во Европа после 57 години

Ремс ќе ја претставува Франција во Лига Европа во следната сезона, клубот ќе почне со настапи во второто квалификациско коло, а ова е враќање на некогаш ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Дуел на ранетите ги чека Пари Сен Жермен и Аталанта во четвртфиналето во Лигата на шампионите, а и двете екипи имаат многу проблеми пред нокаут мечот во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Суперѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар зборува за неговиот успех со францускиот шампион. Бразилецот смета дека е во најдобра форма од неговото пристигнување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Играа две финалиња на КЕШ против Реал Мадрид, а се враќаат во Европа после 57 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: