ВУЧИЌ: Наскоро преговори со руски и европски партнери за изградба на пругата Ниш – Прешево

5 копии

Наскоро ќе започнат преговори со европските и руските партнери за изградба на железничката пруга Ниш – Прешево, најави претседателот на Србија, Александар ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Лидерот на Социјалистичката партија на Србија (СПС), Ивица Дачиќ, реагирајќи на денешната изјава на премиерката Ана Брнабиќ, порача дека социјалистите се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека претседателот Александар Вучиќ сериозно размислува да влезе во коалиција со лидерот на Српскиот патриотски сојуз ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поранешната премиерка на Србија, Ана Брнабиќ, рече дека е еден од двајцата кандидати за нов премиер и дека другата личност е исто така од СНС. „Има два ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи уште еден протест. Партијата ќе протестира против како што велат мафијата на Зоран Заев која ја урна економијата во Република ...
сите 470 | | | веќе видена

Владата ги разгледа и прифати општите препораки за организирање на настани кои беа предложени од Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство ...
сите 218 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 60 | | | веќе видена

Колку ќе траат часовите и која ќе биде дозволената максималната бројка на ученици во паралелките во основното и во средното образование ќе одлучува Владата, ...
сите 248 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 79 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, вечерва, во завршницата на својата дводневна работна посета на Атина, се сретна и со лидерот на опозицијата и претседател на Сириза, ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВУЧИЌ: Наскоро преговори со руски и европски партнери за изградба на пругата Ниш – Прешево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: