Ксс: социјална криза на повидок

6 копии
5 копии

Халк банка објавува дека преку кампањата „На наша сметка“, може да се дојде до ваучер од 500 денари за локалите клиенти на банката. Како дел од својата заложба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како дел од својата заложба за поддршка на малите бизниси погодени од корона-кризата, Халкбанк продолжува со уште една кампања наречена „На наша сметка“ преку ...
| | веќе видена | слични

ИКТ секторот во Северна Македонија презеде повеќе иницијативи за поддршка на бизнисот и граѓаните преку бесплатни дигитални алатки и зазеде сериозна позиција ...
| | веќе видена | слични

Индустријата на колена, лошото допрва доаѓа. Производството во јуни бележи пад од 15%, бројот на отпуштени раст за 5% објави статистиката. Најмногу откази се ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката задолжена за економски прашања и координација со економските ресори, Мила Царовска, заедно со директорот на Дирекцијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најавата за поскапување на струјата за 7.4% предизвика низа реакции. На социјалните мрежи за утре се најавени протести во Скопје, Тетово и Гостивар. Протестот ...
сите 271 | | | веќе видена

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 225 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 23 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 109 | | | веќе видена

За градежните работници летниот период е времето кога се работи со полна пареа. Иако температурите се високи, па во одредени периоди сме жртви и на ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ксс: социјална криза на повидок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: