На бостонскиот бомбаш му е поништена казната: Царнајев останува на доживотен затвор поради масакрот на маратонот


2 копии

Сојузниот Апелациски суд во Бостон ја поништи смртната казна на Џохар Царнаев за бомбашкиот напад на Бостонскиот маратон во 2013-та година и случајот го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Американската сојузна влада би можела уште еднаш да побара смртна казна за Чеченецот Џохар Царнаев, изјави американскиот претседател Доналд Трамп. Царнаев е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека е смешна одлуката на федералниот Апелациски суд за укинување на смртната казна на Џохар Царнајев. – Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот окружен апелационен суд, со седиште во Бостон, ја прифати пресудара на Чарнајев, но му нареди на судијата од понискиот суд да одржи ново судење ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 258 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На бостонскиот бомбаш му е поништена казната: Царнајев останува на доживотен затвор поради масакрот на маратонот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: