ЛИТВАНИЈА ПОМИНА НАЈДОБРО, ШПАНИЈА НАЈЛОШО: Eврозоната со најголем пад од 1995 година

Eврозоната се соочува со огромен пад на економијата. Најдобро помина Литванија, а најлошо Шпанија. Ова е најголем пад откако европските статистичари ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во мај, бруто-платaта во Унгарија се зголеми за 9,4% во однос на минатата година, и покрај високата невработеност и долготрајното економско забавување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економијата на САД во јули создала 1,8 милиони работни места, што е назадување по мајските и јунските показатели и сведочи за тоа дека обновената пандемија го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Се очекува швајцарската економија да претрпи помалку удари од пандемијата на коронавирусот од другите европски земји, објави „Reuters“, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Шведска најави рекорден пад на својот БДП од над осум проценти во вториот квартал, иако ги олесни мерките за изолација воведени за борба против епидемијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 781 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
сите 124 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛИТВАНИЈА ПОМИНА НАЈДОБРО, ШПАНИЈА НАЈЛОШО: Eврозоната со најголем пад од 1995 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: