ФАЦ: Од каде дојде насилството на германските улици

7 копии

КОВИД-19 ги напаѓа и старите и младите, и со коморбититети и без коморбидитети. Нема правило. Ова е сè уште нова инфекција за сите нас, ни треба повеќе време ...
| | веќе видена | слични

Со вакво драстично непочитување на мерките, состојбата со Ковид 19 воопшто нема да биде добра и бројот на новозаразени ќе расте, тврди за „Слободен печат” ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нови 200 случаи на КОВИД-19, 15 оздравени и четири починати лица, е билансот што го регистрира вчера Министерството за здравство. Според податоците, по Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче уште еднаш ги повика граѓаните масовно да се вакцинираат против сезонски грип за да се избегнат компикациите кои можат да ...
| | веќе видена | слични

Докторе, бројките на новозаболени никако да паднат под двоцифрена бројка. Зошто вирусот не стивнува? Сите очекувања беа дека барем во лето ќе се почувствува ...
| | веќе видена | слични

Бесплатните сезонски вакцини против грип двојно ќе се зголемат како дел од стратегијата, најави министерот за здравство, Венко Филипче во изјава за телевизија ...
| | веќе видена | слични

Според податоците, по Скопје, најголем број новозаразени има во Штип, Куманово, Гостивар, Тетово и Велес. Министерот за здравство, Венко Филипче најави ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија, Љуљзим Баша, денеска го обвини премиерот Еди Рама дека поради непревземените неопходни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според податоците обезбедени од Банката (со состојба на 10 јули, 2020 година), вкупниот износ на депозитите на физички лица кои ќе бидат обесштетени од страна ...
сите 144 | | | веќе видена

Во повеќе македонски градови синоќа се одржаа пpoтecти против покачувањето на сметките за стpyjа. Протестите најмасовни беа во Тетово, каде илјадници граѓани ...
сите 249 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАЦ: Од каде дојде насилството на германските улици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: