Демоннстрантите во Софија собираат цигли за затвор за корумпираните политичари


И денеска клучните две сообраќајници во Софија остануваат под блокада на демонстранти со шатори кои бараат оставка од кабинетот на Бојко Борисов. Преку овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот премиер Бојко Борисов вчера навести дека би можел да поднесе оставка по повеќенеделните антивладини протести, но, додаде дека владата на неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Подготвен сум да заминам во секое време. И заради мене, не сакам да има тензии на кој било начин. Јас не сум Радев да се радувам кога луѓето се тепаат на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Бојко Борисов соопштил дека е подготвен да поднесе оставка. Според зборовите на премиерот, тој, за разлика од претседателот, не може да биде ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Три големи крстосници во центарот на Софија денеска се блокирани со шаторски кампови на 26. ден од антивладините протести на кои се бараат оставка од Владата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 258 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демоннстрантите во Софија собираат цигли за затвор за корумпираните политичари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: