НБРМ: Монетарната поставеност соодветна на економските и финансиските движења

Монетарната поставеност е соодветна на постојните економски и финансиски движења, оценува Народната банка. Нејзините очекувања се дека мерките што како ...
| | веќе видена | слични

Друштвото во првите шест месеци од 2020 година од својата основна дејност- хотелски и ресторански услуги како и од други споредни дејности оствари негативен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од конституирањето на Собранието. Со денот на верификација на ...
сите 205 | | | веќе видена

Господине Бислимовски, нужно ли беше поскапувањето на струјата? Одлуката, согласно нашиот правилник и согласно состојбата во електро-енергетскиот сектор, ...
сите 322 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло полека почна да ги презема работите во свои раце и да работи на подобрување на атмосферата во клубот. Јасно е дека ...
сите 207 | | | веќе видена

Зоран Заев е многу пристоен, сочувствителен и емпатичен во изјавата за новинарите. Страшно е свесен, а притоа и сфаќам дека во некоја смисла е “заробен” од ...
сите 47 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБРМ: Монетарната поставеност соодветна на економските и финансиските движења

Од:
До кого (е-маил):
Порака: