Универзална недоверба


3 копии

Пред платото на Универзална сала вечерва во 20 часот ќе биде одржан собир во знак на револт откако во јавноста излезе информацијата дека истата ќе биде срушена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нов ден – нова реакција не само од народот на социјалните мрежи, туку и од многумина познати и признати културни дејци, творци и културни работници кои остро ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Реакциите околу „бизнис плановите“ на урбаната мафија поддржана од идејата на градската власт и скопскиот градоначалник Петре Шилегов со распишување конкурс за ...
| | веќе видена | слични

На 6 август – четврток, во 20 часот пред платото на Универзална сала, да бидеме солидарни за срцето на Скопје. Придружете се на собирот за Универзална сала, да ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „Солидарни за срцето на Скопје“ преку Фејсбук страницата „Градот убав“ ги повикува сите добронамерни граѓани на протест пред платото на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Распишаниот конкурс за идејно решение за некаков „културен парк со летна сцена“ на местото на „Универзална сала“ која во тој случај би била урната, што ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата „Градот убав“ на 6 август (четврток) од 20 часот повикува на собир пред платото на Универзална сала со цел, како што велат, граѓаните да бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваат сериозни разговори за формирање одговорна Влада, со институции кои уште повеќе и уште подобро ќе им служат на граѓанитеСДСМ, како предводник на ...
сите 751 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.848 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се двајца ...
сите 681 | | | веќе видена

За купување на Еуростандард банка бил заинтересиран сериозен инвеститор, дознава Фактор од банкарски кругови. Која е банката или фирмата што сакала да ја купи ...
сите 266 | | | веќе видена

Како и кога ќе почне учебната година? Родителите, учениците и наставниците сѐ уште чекаат да се изјаснат Министерството за образование и здравствените ...
сите 464 | | | веќе видена

Андреа Пирло на изненадување на многумина е избран за нов тренер на Јувентус откако Маурицио Сари доби отказ. ЗА Пирло ова е прв тренерски ангажман и Јувентус ...
сите 157 | | | веќе видена

Во неделата на паркинг во скопската населба Ново Лисиче изби пожар во кој беше запалено едно возило, информираат од МВР. Во врска настанот од 09.08.2020, кога ...
сите 87 | | | веќе видена

Потенцијалната вакцина против Ковид-19, која е поддржана од програмата на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп наречена „Оперејшн варп ...
сите 285 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Националниот координатор за воени и полициски ветерани, генерал Стојанче Ангелов и Драган Василевски, советник за одбрана на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Универзална недоверба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: