Коронавирусот ја турна еврозоната во историска рецесија

Во јуни, потсетува Економист, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ организираше регионален тениски турнир на кој се гушкаше и се забавуваше со хрватски и бугарски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Берлин, 8 август 2020 (МИА) – Во Германија стапува на сила ново правило за задолжително тестирање на коронавирус за сите патници кои се враќаат во земјата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку месеци се чинеше дека Балканот ја има под контрола пандемијата на коронавирусот, стапката на инфекција и стапката на смртност беше ниска, но сега осум ...
| | веќе видена | слични

Повеќе фабрики за месо и земјоделски стопанства во Германија се претворија во жаришта на коронавирус. Една од причините: катастрофални работни и сместувачки ...
| | веќе видена | слични

„Неколку месеци се чинеше дека Балканот со пандемијата од коронавирус добро стои, но сега меѓу десетте земји со најбрзо растечка стапка на зараза во Европа, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан истакна дека Германија не го надминала „критичниот праг“, поради бројот на нови пациенти од Ковид-19, што повторно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на заразени со коронавирус во Германија многу загрижувачки расте, nајверојатно и поради големиот број повратници од ризични земји, пишува „Дојче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според денешното соопштение што го лиферуваше СДСМ во јавноста, во тек се преговори со ДУИ околу синхронизирањето на изборните програми и изнаоѓање на ...
сите 568 | | | веќе видена

Македонската банкарска асоцијација во соработка со институциите нејзините членки ги превземаат сите потребни активности за да им излезат во пресрет на ...
сите 274 | | | веќе видена

Повеќе од 1.000 Американци ги губат животите од новиот коронавирус секој ден во изминатите две недели, а Центрите за контрола на болести предвидуваат дека ...
сите 562 | | | веќе видена

Нови 160 случаи на заразени со коронавирусот од направени 2.172 тестирања беа регистрирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 ...
сите 521 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес конференција изјави дека партијата размислува да поднесе уставна иницијатива во однос на врачувањето на ...
сите 368 | | | веќе видена

Во повеќе македонски градови синоќа се одржаа пpoтecти против покачувањето на сметките за стpyjа. Протестите најмасовни беа во Тетово, каде илјадници граѓани ...
сите 191 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот ја турна еврозоната во историска рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: