ССМ потсетува дека минималната плата од јули 2020 година изнесува 14.934 денари

3 копии
6 копии

Сојузот на синдикати преку соопштение ги потсети работодавачите дека минималната плата од 1 јули 2020 година изнесува 14.934 денари и во неа не се вклучени, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сојузот на синдикати на Македонија – ССМ преку соопштение ги потсетува работодавачите дека од 1 јули минималната плата изнесува 14.934 денари, без вклучени ...
| | веќе видена | слични

Од синдикатот бараат надлежните институции да реагираат и да ги казнат работодавачите кои нема да исплатат минимална плата со надоместоци и додатоци на плата. ...
| | веќе видена | слични

ЦИВИЛ најостро ги осудува противзаконските и нехумани постапки на работодавачите кои примиле финансиска помош од државата и – наместо да им дадат плати на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) ги повикува сите работодавачи, во услови кога се најавува дека во наредните денови, целата територија на државата ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најавата за поскапување на струјата за 7.4% предизвика низа реакции. На социјалните мрежи за утре се најавени протести во Скопје, Тетово и Гостивар. Протестот ...
сите 271 | | | веќе видена

Последниот извештај на Институтот за јавно здравје за неделата од 27.јули до 2.август покажува дека новозаразени граѓани со корона вирусот се регистрирани во ...
сите 555 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 200 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 23 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ потсетува дека минималната плата од јули 2020 година изнесува 14.934 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: