И Дојран ќе добие катче за прослава на детските родендени

Првата игротека која ќе ја добие општина Дојран ќе биде доградба на детската градинка, а во тек е изработката на тендерска документација за да може по неа да ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Златко Марин пет месеци ги игнорира родителите кои буквално молат да бидат ослободени од плаќање градинка за децата, за периодот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Родителите на децата нема да ги платат сметките за градинка за изминатите пет месеци. Oваа одлука е донесена денеска од страна на градоначалникот на Општина ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Штип покрена постапка да не се наплаќа месечниот паушал за престој во детските градинки во Штип за период од пет месеци, од април до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот на Општина Штип, Благој бара од градинките да ги ослободат родителите од плаќањето на паушалот за месеците април, мај, јуни, јули и август. ...
| | веќе видена | слични

Родителите нема да го плаќаат основниот паушал на градинките за месеците март, април, мај, јуни, јули и август. Ваква одлука донесе градоначалникот Благој ...
| | веќе видена | слични

Општина Штип ќе ги ослободи граѓаните кои врз основа на склучен договор со градинките требаше да платат паушал за одржување на овие установи за време летниот ...
| | веќе видена | слични

Градинките на територија на цела Република Македонија се затворени веќе пет месеци. Дечињата не ги посетуваат предучилишните установи, објектите се затворени, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Дојран ќе добие катче за прослава на детските родендени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: