Грција ги укинува турските серии поради пренамената на Аја Софија во џамија

2 копии

Како реакција на одлуката на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган за пренамена на Аја Софија од музеј во џамија, грчката телевизија Антена (АНТ1) го укина ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Грчката телевизија Антена укина емитување на турски серии, како одговор на одлуката на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, со која Аја Софија стана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во знак на протест поради одлуката на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, за претворање на Аја Софија во џамија, грчката телевизија Антена- АНТ1 реши да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 258 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција ги укинува турските серии поради пренамената на Аја Софија во џамија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: