Корона: Иднината е во работа од дома?


Пазарниот инспекторат е деноноќно на терен. По пријави на граѓани прават увид секаде каде што кафулињата, рестораните и другите угостителски објекти ги ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот, д-р. Александар Стојанов, директор на Центарот за Јавно здравје и член на Комисијата за заразни болести, во изјава за предупреди дека со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на починати во Македонија надмина 500. Од вчера веќе има точно 505 починати пациенти од корона вирусот, а бројот на заразени е повеќе од 11.000 граѓани. ...
| | веќе видена | слични

Омиленото ресторанско искуство е во опасност да исчезне заради пандемијата на корона. Кантините за самопослужување по принципот „изедете колку што можете“ – од ...
| | веќе видена | слични

Во пандемијата од Ковид- 19 епидемиолозите работат повеќе од порано и веројатно повеќе отколку останатите. На пример, секојдневно мораат да одговорат на ...
| | веќе видена | слични

Поради светската пандемија со Ковид-19 актуелната туристичка сезона е поинаква од сите претходни досега, а бидејќи многу земји не ги отворија своите врати за ...
| | веќе видена | слични

Од крајот на август, дефинитивно ќе има зголемен број заразени од коронавирусот поради сегашното поведение на туристите во Охрид, но и поради ноншалантното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Апсолутно не е точна информацијата дека Лазар Еленовски ќе биде премиер. Ова го изјави вицепремиерот во заминување од ДУИ, и портпарол на партијата, Бујар ...
сите 453 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 275 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона: Иднината е во работа од дома?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: