Отвореното кино на Кинотеката го доби називот „мирно лето“ по филмот на Османли


Кинотеката одлучи нивното летно кино, кое поради пандемијата и запазување на протокол за заштита е поставено во дворот, да се вика „Мирно лето“ во чест на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Летното кино во Кинотеката во Скопје ќе се вика „Мирно лето“ според истоимениот македонски игран филм на Димитрие Османли, еден од филмовите-меѓници во ...
| | веќе видена | слични

Младиот уметник Дејан Давчевски викендов работеше на графит во дворот на Кинотека, инспириран од македонскиот филм „Мирно лето“ на режисерот Димитрие Османли, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 255 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отвореното кино на Кинотеката го доби називот „мирно лето“ по филмот на Османли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: