Николова од ДКСК: Комисијата нотира слабости во законите, но и даде препораки како работењето на ДКСК да биде поефикасно (ВИДЕО)


Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
| | веќе видена | слични

Што се смее и не смее во библиотека, што се може да сретнете, какви заблуди имаат луѓето кога се во прашање книгите, а и нивната работа, открија библиотекари ...
| | веќе видена | слични

Грег Попович веќе неколку пати излезе во јавноста зборувајќи против расизмот во САД како и против полициската бруталност. Тренерот на Сан Антонио сега истото ...
| | веќе видена | слични

Адреналинскиот парк во Карпош, се чекаат формалности за да се пушти во употреба, некаде до крајот на летото се очекува да биде во функција на граѓаните, рече ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДУИ и СДСМ ќе ги продолжат разговорите. Ахмети порача ако се барикадираме нема да биде добро за земјата, не е добро ни да се оди на предвремени избори. „Во ДУИ ...
сите 554 | | | веќе видена

Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
сите 487 | | | веќе видена

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
сите 459 | | | веќе видена

Во врска со тековните случувања поврзани со Еуростандард банка, а со цел правилно информирање на нашите клиенти и соработници, Еуролинк осигурување потврдува ...
сите 172 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 323 | | | веќе видена

Поскапувањето на струјата главно се должи на тоа што ЕСМ не успеа да ги продаде вишоците на струја поради што има намалени приходи. РКЕ нема моќ да ја повлече ...
сите 222 | | | веќе видена

Ова денеска го изјави претседателот  на СДСМ Зоран Заев во одговор на новинарски прашања. Претседателот Заев посочи дека продолжува процесот на сериозни ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николова од ДКСК: Комисијата нотира слабости во законите, но и даде препораки како работењето на ДКСК да биде поефикасно (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: