Синоќа започна Велешко културно лето 2020

2 копии

Историјата на градот Велес, неговата препознатлива и автентична архитектура преку објективот од минатото, низ 158 фотографии авторите Марин Клифов и Павлина ...
| | веќе видена | слични

Фото и кино уметниците  од овој клуб постојано трагаат и документираат значајни вредности на македонската природа,на старите занаети во градот под Марковите ...
| | веќе видена | слични

Општина Велес во пресрет на празникот Илинден во рамките на „Велешко културно лето 2020“ синоќа на сцената на Амфитеатарот во Младинскиот парк организира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Домот на културата во гевгелиското село Миравци од денеска ќе бидат изложени фотографии посветени на традиционалната културна манифестација „Ѓура Мара“, што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 663 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 258 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синоќа започна Велешко културно лето 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: