Бидејќи короната му го стопи богатството, сопственикот на Zara има нов фокус


Основачот и сопственик на модниот бренд Zara, Амансио Ортега, откако се збогати со облеката, вниманието го насочи кон недвижнините. Компанијата на шпанскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Проценката на богатството на сновачот на Фејсбук, Марк Закерберг, достигна сума од 100 милијарди долари, откако социјалната мрежа започна со нова услуга на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Шефовите на технолошките гиганти во последно време се под лупата на јавноста но и на властите поради постојаниот раст на моќта на нивните компании и ...
| | веќе видена | слични

Нето вредноста на извршниот директор на Фејсбук, Марк Закерберг за првпат надмина 100 милијарди долари. Фејсбук е една од компаниите чии акции скокнаа за време ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот сенатор Берни Сандерс заедно со колегите сенатори Ед Марли и Кирстен Гилбренд предлага Закон за оданочување на милијардерите. Според законот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во клупа или пред компјутер. Се уште е неизвесно дали, но и како учениците ќе ја стартуваат годината. На две и пол недели до старто на школската година ...
сите 480 | | | веќе видена

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, му го додели мандатот за составување на Влада на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој најави дека во наредните 20 ...
сите 327 | | | веќе видена

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската влада. За кус период се покачи цената на струјата, се потроши еврообврзница од ...
сите 204 | | | веќе видена

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
сите 353 | | | веќе видена

Уставниот суд е независен и самостоен орган на Републиката кој никогаш не зазема страни во ниту еден политички спор. Судот, единствено може во рамките на ...
сите 218 | | | веќе видена

Сметките за струја веќе извесен период не стигнуваат на домашна адреса. Низа граѓани, жители на Општина Центар кои се јавија во редакцијата на Канал 5 се жалат ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бидејќи короната му го стопи богатството, сопственикот на Zara има нов фокус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: