Го хакирале Ватикан: Една од најмоќните светски влади го поддржала нападот?

Хакери поврзани со кинеската влада се инфилтрирале во компјутерските мрежи на Ватикан, вклучувајќи и претставник на pимокатоличката црква во Хонгконг, соопшти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тајните трговски документи на САД и Велика Британија кои излегоа во јавноста во пресрет на изборите во Британија минатата година, биле украдени од страна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина денес ги отфрли обвинувањата дека хакерите, поврзани со владата на таа земја, ја нападнале американската компанија за биотехнологија „Модерна“, која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 663 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 258 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го хакирале Ватикан: Една од најмоќните светски влади го поддржала нападот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: