Во Украина рекордни 1.197 новозаразени, во Полска нови 615 случаи на Ковид-19

Во Украина во последните 24 часа е забележан рекорден пораст за еден ден на бројот на заразени лица од почетокот на пандемијата на новиот коронавирус – 1.197, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на заразени со коронавирус во Германија многу загрижувачки расте, nајверојатно и поради големиот број повратници од ризични земји, пишува „Дојче веле“. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан истакна дека Германија не го надминала „критичниот праг“, поради бројот на нови пациенти од Ковид-19, што повторно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
4 копии

Здравствените власти на Франција регистрираа 1695 нови случаи на коронавирус за 24 часа. Во вторникот, научниот совет што ја водеше Владата во борбата против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последното деноноќие во Албанија регистрирани се 127 новозаразени со Ковид-19, 32 оздравени и шест починати лица. Најголем број од новозаразените се од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Украина рекордни 1.197 новозаразени, во Полска нови 615 случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: