Во Украина рекордни 1.197 новозаразени, во Полска нови 615 случаи на Ковид-19

Во Украина во последните 24 часа е забележан рекорден пораст за еден ден на бројот на заразени лица од почетокот на пандемијата на новиот коронавирус – 1.197, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на заразени со коронавирус во Германија многу загрижувачки расте, nајверојатно и поради големиот број повратници од ризични земји, пишува „Дојче веле“. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан истакна дека Германија не го надминала „критичниот праг“, поради бројот на нови пациенти од Ковид-19, што повторно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
4 копии

Здравствените власти на Франција регистрираа 1695 нови случаи на коронавирус за 24 часа. Во вторникот, научниот совет што ја водеше Владата во борбата против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последното деноноќие во Албанија регистрирани се 127 новозаразени со Ковид-19, 32 оздравени и шест починати лица. Најголем број од новозаразените се од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Украина рекордни 1.197 новозаразени, во Полска нови 615 случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: