27 различни правила за патување во ЕУ

4 копии

Откако Британците гласаа со минимално мнозинство нивната држава да ја напушти Европската унија, многу граѓани на Велика Британија му свртија грб на островот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Речиси две третини од Италијанците немале оброк надвор од дома, откако Италија излезе од блокадата поради коронавирусот, а меѓу главните причини е стравот од ...
| | веќе видена | слични

Поради страв од зараза со корона вирусот, рчиси две третини од Италијанците не се осмелуваат да јадат надвор од дома, без оглед на тоа то Италија ги укина ...
| | веќе видена | слични

Речиси две третини од Италијанците не јаделе во ресторан или во сендвичарница по деблокадата на земјата од коронавирусот, а меѓу главните причини е стравот од ...
| | веќе видена | слични

Рим, Венеција, Фиренца, Торино и Милано, коишто заедно сочинуваат повеќе од една третина од италијанскиот туризам, оваа година поради пандемијата, ќе останат ...
| | веќе видена | слични

Рим, Венеција, Фиренца, Торино и Милано, кои заедно сочинуваат повеќе од една третина од италијанскиот туризам, годинава ќе загубат скоро 34 милиони туристи од ...
| | веќе видена | слични

Бројот на Британци што емигрираат во други земји од ЕУ се зголемил за 30% по референдумот за Брегзит, а половина ја донеле одлуката за заминување уште во ...
| | веќе видена | слични

Германските медиуми го обвинуваат Балканот за коронавирусот бидејќи имаат многу увезени случаи од овие простори. По повод неколку наслови во германските ...
| | веќе видена | слични

Бројот на британски државјани кои емигрираат во останатите земји на ЕУ, по референдумот за „Брегзит“ е зголемен за 30%, а половина од граѓаните одлуката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Народна банка прес-конференцијата на бизнисменот Трифун Костовски ја оцени како изнесување невистини и клевети изнесени од страна на сопствениците на ...
сите 346 | | | веќе видена

Повеќе од 1.000 Американци ги губат животите од новиот коронавирус секој ден во изминатите две недели, а Центрите за контрола на болести предвидуваат дека ...
сите 542 | | | веќе видена

Неделниот билтен на Центарот за јавно здравје во Охрид, што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 628 | | | веќе видена

Ако барателот на мандатот понуди 61, најмалку 61 потпишан пратеник, тогаш е формирано парламентарното мнозинство и тој во таков контекст, претседателот е ...
сите 426 | | | веќе видена

Во повеќе македонски градови синоќа се одржаа пpoтecти против покачувањето на сметките за стpyjа. Протестите најмасовни беа во Тетово, каде илјадници граѓани ...
сите 97 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

27 различни правила за патување во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: