ПРЕЗВИТЕР ИВИЦА ТОДОРОВ: Заблуда е дека Македонија се движи кон граѓанско општество

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
| | веќе видена | слични

Според екс амбасадорот и политички аналитичар Арсим Зеколк поддршката на партиите предводени од Ахмети, Села, Гаши, Касами, Тачи за влада на Заев и СДСМ ќе ...
| | веќе видена | слични

Овој пат со деградација на полицајци-Албанци во министерството каде тој раководи. ДУИ преку партиски војници како Агим Нухиу ги користи државните позиции за ...
| | веќе видена | слични

Според екс амбасадорот и аналитичар Арсим Зеколи високиот број од 32 Албанци пратеници во новиот состав на Собранието донекаде погрешно наведува на помисла ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива реагира на поскапувањето на цената на електричната енергија. За жал, дури и во време на пандемија, владата ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива реагира на поскапувањето на цената на електричната енергија, барајќи од државните компании ЕЛЕМ и МЕПСО да се ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од иритирачки е фактот што нашата држава сè уште игра со судбината на своите граѓани! Зголемувањето на цената на електричната енергија за 7,4% е ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕЗВИТЕР ИВИЦА ТОДОРОВ: Заблуда е дека Македонија се движи кон граѓанско општество

Од:
До кого (е-маил):
Порака: