Четири сведоци сослушани на рочиштето за злоупотреби на АКМИС системот, Апелација го одби барањето за изземање на Велешкиот суд

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Амбасадата на САД во Северна Македонија ја поздрави пресудата за поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски. „Пресудата на Велешкиот ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасада во Македонија ја поздрави пресудата за поранешпниот претседател на Кривичниот суд во Скопје, Владимир Панчевски, кому Основниот суд во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската амбасада во Скопје смета дека првостепената пресуда за поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, од три и пол години ...
| | веќе видена | слични

 На маратонското рочиште во Велешкиот суд кое траеше околу 11 часа се изведуваа докази, се сослушаа сведоци, а Панчевски и неговите адвокати пред пресудата го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 301 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 225 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири сведоци сослушани на рочиштето за злоупотреби на АКМИС системот, Апелација го одби барањето за изземање на Велешкиот суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: