Ван ден Берг за знамињата на „маршот за демократија“: И после ВМРО и Левица се националисти?

Холандскиот експерт за Балканот, Ханс ван ден Берг, со реакција за иконографијата на „маршот за демократија“ на коалицијата Алијанса за Албанците и ...
| | веќе видена | слични

Амбасадата на Руската Федерација во Македонија со честитка за празникот Илинден, во која 2 август го означува како „вечен симбол на македонската борба за ...
| | веќе видена | слични

Нов гаф на функционерите на владеачката СДСМ кои големиот национален празник Илинден го честитаат со лого од комбинација на сина, жолта која никогаш предходно ...
| | веќе видена | слични

Стојанче Ангелов, лидер на партијата Достоинство, поранешен полициски генерал и сегашен национален координатор за воени и полициски ветерани, во честитката за ...
| | веќе видена | слични

Пријателката на Македонија и нова хрватска пратеничка Маријана Петир уште во почетокот на својот мандат продолжи со поддршката за Македонија, барајќи исправање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако го нема Груевски тука, тогаш многу тешко можеш да дојдеш до вистинската слика за 27 април истакна претседателот Стево Пендаровски на денешниот брифинг за ...
сите 149 | | | веќе видена

Со одлуката на УНЕСКО, Охридскиот регион да не биде впишано на Листата на светско наследство во опасност, Комитетот за светско наследство го препозна и уважи ...
сите 228 | | | веќе видена

Со измените се оневозможува влез на други субјекти на политичката сцена, смета шефот на државата. Измените на законикот се во Собраниска комисија, блокирани со ...
сите 239 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 112 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 132 | | | веќе видена

Ги поканивме членките на ЕУ, соседи на земјите од Западен Балкан да ги отворат зелените коридори, како прв чекор за сите земји од регионот. Грција е таа која ...
сите 288 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 109 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК и притвореник Сашо Мијалков ќе биде задржан во приватната клиника „Систина“, откако бил однесен поради поплаки дека има болки во ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ван ден Берг за знамињата на „маршот за демократија“: И после ВМРО и Левица се националисти?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: