Битка за власт во албанскиот политички блок: За ДУИ, маршот на Алијанса и Алтернатива е плафон на срамот на една тинејџерска политика


Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски во разговор за Канал 5 истакна дека се уште е рано да се заклучи кој ќе биде дел од новата влада. -И покрај најавите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичкиот аналитичар Алберт Муслиу за ТВ24 истакна дека е сигурен дека Зоран Заев ќе ја направи новата Влада. „Јас сум оптимист дека ќе имаме Влада многу ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев ќе го добие мандатот од претседателот Пендаровски да ја формира новата влада, но неизвесно е дали со ДУИ или со коалицијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Помина скоро еден месец, од одржувањето на предвремените парламентарни избори, кои се случија на 15 јули. Освен парламентарно претставените политички партии и ...
| | веќе видена | слични

Гласачка машина на партиските раководства или пратеници со свој став? Во удобните собраниски фотелји утре за првпат ќе седнат голем број нови лица, кои ќе го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека дел од партиите се на одмор, други спроведуваат „пробни балони“ за ново парламентарно мнозинство . Официјалните резултати од предвремените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Се сретнав со родителите кои протестираа пред Владата. Заедно со министерката Шахпаска разговаравме за нивните барања кои ќе бидат разгледани на следната ...
сите 281 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку видео од масовниот протест вчера побара оставка од владата предводена од СДСМ на чело со Зоран Заев. ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерката за образование Мила Царовска, заедно со премиерот Зоран Заев ќе ја презентираат нациналната платформа за далечинско учење. Претходно, како што ...
сите 200 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битка за власт во албанскиот политички блок: За ДУИ, маршот на Алијанса и Алтернатива е плафон на срамот на една тинејџерска политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: