Корона кризата го јакне влијанието на Кина во Централна Азија

Забележувајќи во последно време релативен мал број случаи на коронавирус, Кина се чини дека е првата голема економија во светот која заздравува од разорните ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Германските медиуми го обвинуваат Балканот за коронавирусот бидејќи имаат многу увезени случаи од овие простори. По повод неколку наслови во германските ...
| | веќе видена | слични

Германија е прва земја на ЕУ во која тестот за коронавирус ќе биде задолжителен за многу патници: од следната недела, сите што доаѓаат од „ризични области“, ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со генерации, американскиот пасош им гарантираше на сопствениците непрекинато слободно патување во многу земји низ целиот свет, но пандемијата на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Илјадници незадоволни граѓани веќе трета недела протестираат во Хабаровск, главниот град на истоимениот регион на крајниот исток на Русија, поради апсењето на ...
| | веќе видена | слични

Илјадници незадоволни граѓани протестираат веќе трета недела по ред во Хабаровск, главниот град на истоимената област на далечниот исток на Русија, поради ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите упорно бараат ослободување на Сергеј Фургал, член на ултранационалистичката Либерално-демократска партија (ЛДПР), кој победи на изборите во 2018 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона кризата го јакне влијанието на Кина во Централна Азија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: