Марш за демократија на Села и Гаши: ДУИ не е легитимен претставник на Албанците


Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
| | веќе видена | слични

Помина скоро еден месец, од одржувањето на предвремените парламентарни избори, кои се случија на 15 јули. Освен парламентарно претставените политички партии и ...
| | веќе видена | слични

„Очекувам дека ќе продолжиме со нашите стратешки цели и очекувам дека ќе стигнеме до правна држава, што е многу важно. Тоа ќе ни ја донесе Европа тука и побрзо ...
| | веќе видена | слични

Гласачка машина на партиските раководства или пратеници со свој став? Во удобните собраниски фотелји утре за првпат ќе седнат голем број нови лица, кои ќе го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека дел од партиите се на одмор, други спроведуваат „пробни балони“ за ново парламентарно мнозинство . Официјалните резултати од предвремените ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако не се прифати ветувањето на ДУИ за премиер Албанец, Ахмети треба да замине во опозиција, смета лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села. Тој рече ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарски прашања на денешната прес-конференција во однос на тоа дали се слуша почесто со Зоран Заев од СДСМ или со Христијан Мицкоски од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 606 | | | веќе видена

За еден месец, бројот на деца со коронавирус на Флорида се зголемил за 137 проценти, покажуваат официјалните податоци објавени денес.Во периодот од 9 јули до 9 ...
сите 879 | | | веќе видена

Сите патници кои вечерва со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за ковид-19. Риита Лиукса, ...
сите 129 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 71 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до Антикорупциска. Бараат како што велат комсијата да поведе постапка за злоупотребата на пари од страна на СДСМ за кампањата. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марш за демократија на Села и Гаши: ДУИ не е легитимен претставник на Албанците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: