Блумберг: Индиската Relience ја надмина ExxonMobil и стана втора енергетска компанија во светот

Индиската Relience Industries ја надмина американската ExxonMobil и стана втора енергетска компанија во светот според пазарна капитализација. На прво место е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саудискиот државен нафтен гигант „Saudi Aramko” повеќе не е највредната компанија во светот, бидејќи мораше таа титула да ја препушти на американски „Apple”. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Епл“ вчера стана компанија со најголема пазарна вредност, по новиот раст на акциите. Акциите на Apple пораснаа за 10,47 проценти, со што пазарната вредност на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според податоците обезбедени од Банката (со состојба на 10 јули, 2020 година), вкупниот износ на депозитите на физички лица кои ќе бидат обесштетени од страна ...
сите 144 | | | веќе видена

Во повеќе македонски градови синоќа се одржаа пpoтecти против покачувањето на сметките за стpyjа. Протестите најмасовни беа во Тетово, каде илјадници граѓани ...
сите 249 | | | веќе видена

Народната банка соопшти дека во врска со, како што наведува, невистините и клеветите изнесени од страна на сопствениците на „Еуростандард банка“ АД Скопје, во ...
сите 249 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 181 | | | веќе видена

Андреа Пирло на изненадување на многумина е избран за нов тренер на Јувентус откако Маурицио Сари доби отказ. ЗА Пирло ова е прв тренерски ангажман и Јувентус ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блумберг: Индиската Relience ја надмина ExxonMobil и стана втора енергетска компанија во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: